Porady seksuologiczne

Szczególną grupą problemów nad którymi pracuję są te natury seksualnej, ze względu na trudną i często krępującą tematykę nie jest łatwo zdecydować się na tego typu konsultacje. Strach i niechęć do rozmowy o intymnych sprawach jest zrozumiały, jednak aby rozwiązać problem, należy się przełamać i skorzystać z porady seksuologa, którego zobowiązuje pełna dyskrecja.

Porady seksuologiczne skierowane są do osób, które borykają się z kłopotami w związku, nie potrafią czerpać przyjemności z kontaktów intymnych lub mają problem w nawiązaniu i utrzymywaniu relacji partnerskich. Wiele tego problemów jest związanych bezpośrednio ze współżyciem intymnym np. zaburzenia erekcji, przedwczesny wytrysk, zaburzenia libido, ból podczas stosunku, reszta z reguły pośrednio wpływa na kontakty intymne np. problemy w komunikacji między partnerami, kryzys w związku, brak satysfakcji ze związku.

Jako seksuolog udzielam porad również w sferach związanych z orientacją seksualną i płciowością – problemów w zakresie tożsamości płciowej (transseksualizm; transwestytyzm), problemów z zaakceptowaniem orientacji seksualnej własnej lub osób bliskich, a także pomagam w przygotowaniu do ujawnienia własnej orientacji seksualnej.